Fintech pradžia FiDi20. Lakovai – fidų ir bitkoinų priešistorė.

Rublis netiko FiDi darytojams. Medinė, nekonvertuojama valiuta buvo bevertė lyginant su pakvietimais į Vakarinę dalį. Plėtėsi pakvietimų padirbinėjimas. Todėl atsirado LAKOVAi – LAisvai KOnvertuojama VAliuta. Lakovus sugalvojo labai kūrybiškas fizikas – Vilius Lunevičius. Vėliau jis tik kartą bandė turėti reikalų su finansais – totaliai nukritus DM (Doičmarkės kursui), prieš įvedant eurus Vokietijoje ir visoje ES, nusipirko net 1000 šios ypač stabilios valiutos vienetų. Lakovų emitetentas logiškai išmąstė, kad žemiau DM nukristi negali, ir kursas tikrai tikrai tikrai pakils. Nepakilo, dar pasmuko. Tada Lunka (V.Lunevičius pasakė): – jei nesi finansininkas, neužsiimk finansais. Ir užsiėmė K.Planko knygos „Eilėraščiai nešvankūs beigi prieš valdžią“ leidimu.

O Lakovai buvo sugalvoti, kad per FiDi veiktų FIDI bankas. FIDI bankui vadovavo Rimantas Kvederavičius – Vatsonas iš Fizbato. Taigi, visas fizlendas veikė tik už lakovus, paskata atrakcionistams buvo tai, kad lakovus buvo pažadėta supirkti už ‘fidi auksą“ – pakvietimus į Vakarinę dalį. Bitkoinų pradininkai Vatsonas su Lunka iš anskto sugalvojo triukšmingą, sprogimų lydimą FIDI banko apiplėšimą, taip atvedant visą konvertavimo operaciją prie logiškos pabaigos. Sprogimų buvo, „apiplėšimas“ pavyko, tad po kelių metų Vitas Mačiulis išleido jau ne banknotus, o metalinį pinigą – Fidą. Dabar tegul pats api jį ir pasakoja.

Lakovus pažangiu šilkografijos būdu pagamino Marius Butkevičius su Bundoniu, III a. auditorijoje. Kaip matote iš reprodukcijų, lakovų vienetas buvo – 1 pi , šią estafetę perėmė jubiliejinės – 50-os FiDi alus. 1e ir -1 vienetas ypa2 tiko ateities sandoriams.

Dabar kolekcionierių pasaulyje Lakovas kotiruojamas kaip suvenyirinis piniginis sovietmečio ženklas, už gerai išsilaikiusį egzempliorių mokama iki 300€. Jei turite Lakovų, Balandžio 7 d. atsineškite į PaDa – pavakarinę dalį, ten bus ir keli kolekcininkai su pluoštais eurų, ir Vatsonas su Lunka:):):)

 

Dabar jau mūsų pėdomis seka ir Lietuvos Bankas, išleidęs paltaroką -1,5€ monetą https://monetos.lb.lt/shop/view/1-50-fidi-km

taro kitko, kur gautipaltarokų – ar žinot kas nors:)

Parašykite komentarą