Visų laikų fizikų rezonansinė sueitis

Įvadas. 2020 05 31 – baigiamas montuoti filmukas apie FiDi50 pavakarinę dalį – PaDa – Visų laikų fizikų rezonansinę sueitį. Trūksta video iš ledo arenos, ypač kadrų „iš salės“, arba nuotraukų. Atsiųskite prašom man kokiu wetransfer ir praneškite el paštu vilius@ekspozicijusistemos.lt.

Tūkstantinė minia visų laikų fizikų – FF absolventų ir jų prietelių šurmuliuoja Ledo arenoje. Ore tvyro nenupasakojama brolybės ir kieto humoro, pasodrinto fizikų alaus special edition, atmosfera

O dabar visa istorija. – 2017 m. paskambino I FiDi OK Pirmininkas (Vitas Mačiulis, jei nežinote), sako: – bare „Senas raugas“ renkamės, jubiliejinei FiDi ruošiamės. Nueinu, daug legendinių žmonių (kokie 3 %  nuo 49-ių Fizikų dienų organizatorių, che che) susirinkę, kraftinį alų geria. Nori padaryti tokį grandiozinį aliumnį. Sakau jiems, gera idėja, darom tokį didelį šou su protmūšio elementais, bet pas mane 4 vaikai, du nepilnamečiai, prisidėsiu idėjomis. O Vitas jau ir preliminarią programą sumetęs – Pirmoji Miss Fizika, Pirmoji Dino suėsta filologė (abiejų kontaktai buvo žinomi), Plankas, ir t.t. Geros idėjos, vienžo.

O idėjų tai „Sename rauge“ yra buvo ir bus. Su realizavimu striukiau. Galvoju, nueisiu dar kartą – ten kaip koks socializacijos klubas yra, o man (ir visai LT visuomenei) trūksta pozityvios socializacijos, horizontalių ryšių.  Ir užkabino tas formatas, nors įtartinai grandiozinis – bet juk per FiDi įprasta, kad daug kas nepavyksta, bet tos nerealios idėjos vėliau kitais būdais mateliazijuosi.

Vitui pasakiau – darysiu tą aliumni, ir toks biški nešvankus pavadinimas gavosi „Visų laikų rezonansinė fizikų sueitis“, neperdaug rimtas.

Renginio logotipas

Bet, sakau Vitui,  yra viena sąlyga – reikia renginio komandos ir vedančiųjų, geriausia iš įvairių kartų, kad mentalinių susikirtimų būtų mažiau. Tai Vitas iš savo užrašų knygutės pradėjo traukti kontaktus, ne visi galėjo, bet susirinko šaunioji septyniukė:

atsakingasis sekretorius – Vilius J. Lunevičius, JUZIKO tėtis, neatsakingi sekretoriai Marius Butkevičius, Saulius Kalašnikovas, Vidas Kabelka, Saulius Arlauskas, Gediminas Grina ir Dovydas Banevičius.  Vidą Kabelką delegavus (jo paties noru) į tarptautinę srovę (gauti sveikinimo FiDi50-čio proga iš tarptautiniš Fizikų institucijų), jį pakeitė buvęs FF dekanas. Dovydas buvo toks pozityvus ryšininkas kas tarp tikro FiDi OK – studentų, ir mūsų, jubiliejininkų.

Bet Kabelka pakišo man idėją, kad tokį grandiozinį renginį turi organizuoti „atsakingasis sekretorius“. Taip ir prilipo. Bet pagrindinė mintis (rašau, kaip kokiam mokykliniame rašinėlyje) buvo daryti VISŲ FIZIKŲ renginį, o ne fidistų. Fidistai ir taip veteranų klubą turi, Olečką ir panašiai. Ir po daugartinių FiDi darymų dalis fidistų rezignuoja, dalis laiko, kad FiDi – tik studentų reikalas.

Apžiūrime Ledo areną -superNakvosas, Vakarinės dalies Beatričė ir finansų ministras Audrius Mockus su autoriumi (fotografuoja, argi neaišku?)

Taigi, kiek fizikų susirinks? Vitas reikalavo SIEMENS arenos. Suskaičiavome – baigusiųjų – apie 5000. Nepatemsim. Lieka kažkas mažesnio. Nuvykome į Ledo areną. Keistai atrodo, ledą per renginius uždengia kilimais, bet gal šalta bus… bet kitos sąlygos priimtinos. SUmąstėmė – 50 kartų prie 50-ies stalų. O dalyviai kaip pasiskirstys? Pagal Gausą ar pagal Čapajevą? Vytautas Vaitkus užkūrė Fidipediją, šitą pačią, kurioje skaitote. Registracija vangi, sunkiai rašo, mažai foto siunčia. Spaltosios pajėgos asmeninius duomenis medžioja, naujienlaiškius siunčia. labai gerai respondentai laiškus atidarinėja, bet… bileitų neperka. O kaip žinoti – kiek fizikų alaus, kiek kitų gėrybių užpirkti, į ką programą orientuoti? Kalašnikovas, ne konstruktorius o tas Saulius, kur ilgai studijavo:) sako bus virš tūkstančio, finansų ministras – Dovydas – 500 jau bus gerai. Baigė prieš 40 metų ir seniau signalizuoja – mūsų visas kursas organizuojasi, mūsų irgi… OK sakom, targetinam į 1500 (targetinimas – slengas, tikslo parinkimas).

Ledo arena visame gražume

Čia reikia pridurti, kad neturėjom sklaidos ir komunikacijos Ministro. i-Dėjų visokių (Pasaulio pabaiga dėl CERNO veiklos, Plankas – Kandidatas į prezidentus, Fizikai išgelbės Lietuvą, kreipkitės. ) yra, o komunikacijos strategijos ir įgyvendinimo- nėra. Bet išsivyniojom. Kas straipsnelį į spaudą, kas FB grupei kokių postų, taip mėgėjiškai ir judėjom į fizikų širdis ir brangų asmeninį laiką.

Užsakiau 50 stalų dideliausių apvalių (daugiau susėda) plius 5 rezervinius, Vidmanats Nakvosas, be to, kad sutvarkė fizikų alaus gamybą, Planko knygos II leidimą ir dar šį bei tą (vadinom jį superNakvosu) sumaketavo ir išleido popierines temines staltieses (mano idėja).

Nu va kokia staltiesė gavosi (ant apvalaus stalo dėjome dvi tokias puses)

Fiziko dienos ryte Vytautas Vaitkus atsiuntė išklotinę pagal pirktus bilietus – kiek kokių metų FF absolventų (jie ir vadinasi aliumniais, jei nežinojote:) bus. Ekstrapoliavau, kad kažkiek pirks bilietus Dieninėje dalyje, kažkiek ateis po eisenos stichiškai… ir paidžiaugiau, kad sulankstomų nuomos kontoroje kėdžių …1300 užsakiau. Tai laisvų kėdžių per „sueitį“ nebuvo:)

Stalo serviravimas per „Visų laikų fizikų sueitį“

Pradžia kažkokia vangoka buvo, nes vėlavo Eisena (kaip visada). Bet kai sugriuvo linksmų fizikų minia ir užpildė visą ledo ritulio aikštę, atrodė nerealiai. Buvo toks alasas, kad scenos programą stebėjo tik patys garbiausi fizikai iš pirmų dviejų eilių. Visi kiti bendravo kalbėjo komunikavo:) geras gavosi dalykas, bet 51 Fidi tokį susitikimą darysim savaitė iki Fidi per AMAZING PHYSIC konferenciją (naujas žanras:), FMTC-e. Su alumi ir su TV tiltais su fizikais visuose žemynuose. How. Pataisymas. Sausasis įstatymas taip sutvarkė, kad jokio susitikimoprieš FiDi veteranai nedarė. Koks čia aliumnis be lašelio alaus? Bet Amazing phusics  2 įvyko.

Amazing physics 2 balandžio ketvirtadienis FMTC, Audriaus Puzo nuotrauka.

 

1 komentaras apie “Visų laikų fizikų rezonansinė sueitis”

Parašykite komentarą